Kurumsal

Hakkımızda

1989 yılında, Hazır Giyim sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak adına kurulan Image Şirketler Grubu, bugünde Tekstil sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle yatırımlarına devam etmektedir. Grup, kuruluşunu takip eden yıllardan itibaren, ülkesine katma değer kazandırma amacını ilke edinerek, Hazır Giyim ve Dikiş İpliği üretiminde, tekstil sektörünün öncü kuruluşları arasına girmiştir.

Image Şirketler Grubu, bünyesinde Hazır Giyim ve Entegre İplik üretim tesisi bulundurmaktadır. Hazır giyim sektörüyle, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmakla beraber birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Image Şirketler Grubu, Dikiş İpliği sektöründe Lider İplik markasıyla sektör liderliğini sürdürmektedir. Her isimin, vasfını taşıyanda özel olduğunu ilke edinen grup, yarattığı farklarla sektörü domine etmektedir. Lider İplik'i sektörün lideri konumuna getiren yegane özelliği, ham elyaf vb. mamullerden kullanıma hazır dikiş ipliğine kadar olan tüm üretimi,Tekirdağ, Hayrabolu OSB'de 60.000 Metrekare alan üzerine kurulu, Entegre İplik Üretim Tesislerinde gerçekleştirmesidir .Bu özelliğiyle Türkiye Dikiş İpliği Sektörünün, Yüzde Yüz Yerli Üretim yapabilen tek markasıdır. 

Lider İplik, 1068 farklı renk seçeneğiyle Türkiye Dikiş İpliği Sektörünün en çok renk çeşidine sahip markasıdır. Rezerv olarak bulundurduğu yüzlerce renk, müşterilerine özel renk çalışmaları yapabilen laboratuvarı, Ar-Ge Merkezi ve en önemlisi yüksek mukavemetli iplikleriyle, Dikiş İpliği Sektörünün adı gibi lideridir. 

Image Şirketler Grubu, yaklaşık yarım asırlık tecrübesi ve Yüzde Yüz Yerli Üretim stratejisiyle ülkesine katma değer, milletine ise istihdam olanakları sunmakta olup kuruluş ilkesine bağlı ve her geçen günden daha güçlü olarak hedeflerine doğru ilerlemektedir.